top of page

Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області Дошкільний навчальний заклад № 5 «Перлинка» комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області

 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

 

дошкільного навчального закладу № 5 «Перлинка» комбінованого типу ММР ЗО

на 2019/2022 роки

м. Мелітополь, 2019

ЗМІСТ 

 

Вступ……………………………………………………………………………..3

І. Паспорт програми ……………………………………………………………3

ІІ. Концепція розвитку дошкільного закладу…………………………………..7

ІІІ. Інформаційно-аналітичний звіт про діяльність дошкільного навчального закладу………………………………………………………………………….…8

ІV. Очікуванні результати ………………………………………………………12

V. Система заходів щодо реалізації програми

засобами проектної діяльності……………………………………………….


ВСТУП

 

    Становлення України як демократичної Держави, входження її в єдиний європейський простір зумовлюють прогресивні зміни у стратегії розвитку національної системи  дошкільної освіти, яка має бути максимально адаптована до змін, що відбуваються в економіці та суспільстві.

     Саме тому реформування та модернізація  освіти в Україні вимагають від педагогів ДНЗ №5 «Перлинка» нового підходу до своєї діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій оздоровлення, виховання та розвитку дітей, в тому числі дітей з особливими освітніми потребами, які відвідують компенсуючі та інклюзивні групи. 

      На сучасному етапі плідна співпраця усіх учасників освітнього процесу набуває найактуальнішого змісту, насамперед по створенню та оптимізації гармонійного розвивального середовища для дорослих і дітей.

Програма розвитку спрямована у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості дошкільного закладу, зумовлює модернізацію факторів, від яких залежить якість навчально-виховного процесу, зміст, методи, форми навчання і виховання, система контролю і оцінювання, управлінські рішення, взаємовідповідальність учасників освітнього процесу.

   Програма  визначає мету та завдання розвитку дошкільного навчального закладу на 2019/2022 роки, передбачає комплекс заходів, спрямованих на їхню реалізацію та досягнення очікуваних результатів.


І. Паспорт програми

Найменування Програми                             Програма розвитку дошкільного навчального закладу № 5                                                             «Перлинка» комбінованого типу  на 2019/2022 роки

Адреса закладу освіти                                         м. Мелітополь, вул. Будівельна, буд 73,  72316

Електронна адреса закладу                              dnz5@і.ua

Електронна адреса сайту закладу                  perlinamelitopolsk.wix.com/perlina

Тип  Програми                                                      Комплексна цільова програма

Основна ідея  інноваційного       розвитку   ДНЗ - освітньо-виховне середовище, яке забезпечує кожному вихованцю реалізацію соціально-значимої та особистісно-зорієнтованої успішної діяльності 

Основні розробники Програми                       Адміністрація, колектив ДНЗ, Рада закладу, батьки

Мета Програми

     Створення оптимальних умов для формування особистості кожної дитини на етапах дошкільного дитинства, реалізації завдань особистісно-орієнтованого виховання і навчання,  в тому числі дітей з особливими потребами відповідність сьогоденним і перспективним освітнім запитам верств населення мікрорайону. 

     Виховання педагогічних кадрів, здатних працювати на засадах інноваційних підходів до організації освітнього процесу,  власного творчого безперервного професійного зростання.

     Створення сприятливих умов для ефективного саморозвитку педагогічного персоналу.

Завдання Програми

1.Ресурсне забезпечення та створення умов для адаптації дошкільної освіти до змін, які ініціюються в процесі модернізації українського суспільства, в досягненні соціально затребуваних освітніх результатів.

2.Визначення оптимального змісту дошкільної освіти вихованцями з урахуванням компетентнісної-орієнтованих стандартів в оцінці якості освіти.

3.Корекція та реалізація освітньо-виховної системи, яка забезпечує ефективність освітнього простору закладу з урахуванням наукової-методичної теми міста.

4. Забезпечення конституційних прав і державних гарантій щодо доступності здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку шляхом розширення мереж  інклюзивних груп.

5.Створення умов для обов'язкового здобуття дітьми п'ятирічного віку дошкільної освіти.

6.Удосконалення навчально-методичної та матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів;

7.Поліпшення якості дошкільної освіти, розроблення механізму, що забезпечує її сталий інноваційний розвиток;

8.Забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних особливостей.

9.Збереження та зміцнення здоров'я дітей з раннього дитинства;

10.Модернізація системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

11. Проведення науково дослідницької та експериментальної роботи спрямованої на професійний ріст педагогів та на забезпечення розвитку дитини, подальшого становлення її особистості.

12.Розширення переліку форм роботи з батьками.

             Пріоритетні напрямки Програми                        Корекційно-оздоровча

Проекти Програми

Проект №1«Здорова дитина – щаслива родина» - всі вікові групи

Проект №2 «Діти з особливими потребами» - діти групи ЗПР № 2  (діти з особливими освітніми потребами)

Термін реалізації Програми     -    Вересень 2019 рік-серпень 2022 рік

Етапи реалізації

1.Організаційний (2019/2020рік). 

Залучення ресурсів, необхідних для реалізації плану розвитку дошкільного навчального закладу, зокрема для зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази дошкільного навчального закладу. 

2.Базовий етап (2020/2021рр.).

Практична реалізація плану розвитку ДНЗ. Перехід закладу в новий якісний стан. Контроль за його виконанням, проведення координації та корекції дій всіх учасників процесу реалізації завдань. 

3.Підсумковий етап (2021/2022 рр.).

Аналіз результативності проектів на основі здійснення моніторингу освітньої діяльності, узагальнення набутого досвіду, позитивних досягнень, визначення перспектив подальшого розвитку закладу і роботи дошкільного навчального закладу.

Нормативно-правові документи підстава для розробки   Програми розвитку

       Конституції України, положення Міжнародної конвенції ООН про права дитини 1989 рік, «Про охорону дитинства» червень 1991 рік, Законів України «Про освіту» та «Про дошкільну освіту», Закону України «Про мови», Конвенції національно-патріотичного виховання, Положення «Про дошкільний виховний заклад України», Базового компонента дошкільної освіти в Україні, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів  (Наказ Міністерства охорони здоров’я України  від 24.03.2016  № 234), Статут Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) компенсуючого типу «Перлинка» №5.

Перелік  програм

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту (нова редакція) буде реалізовуватись через програми: 

  • Освітня комплексна програма «Світ дитинства» (упоряд.: О.М. Байєр, Л.В. Батліна, А.М. Богуш та ін., наук. керівник акад.. А.М. Богуш; за заг. ред. Л.В. Батліної. – Тернопіль: Мандрівець, 2015. – 200с.; Лист МОН від 26.06.2015  № 1/11-8964) та програму розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг» (Тернопіль: Мандрівець, 2014. – 160 с.   (наук. кер. А.М. Богуш) Наказ МОН від 24.06.2014 № 750)

  • В групі № 11 (логопедична група) - Програмно-методичний комплекс «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення». Рібцун Ю.В. Лист МОН  №1/11-18798

  • В групі № 2 (для дітей із ЗПР) -  Програму розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко». За заг. ред. - Сак Т. В. Лист МОН № 1/11-6943 від 12.04.2013

  •  «Впевнений старт», освітня програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (Лист МОН України №1/11-7684 від 01.08.2017 року);

  • Логопедичний практикум: подолання фонетико-фонематичного недорозвитку мовлення у дошкільників. Навчально-методичний посібник. (авт. Рібцун Ю.В.) ;

  • Програма з оздоровчої роботи «Здоров'ячок» (затверджена НМР НМЦ управління освіти ЕМР Протокол №2 від 26.03.2013р. - укладач вихователь Н.С.Погребняк);

  • «Україна моя - Батьківщина!» Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Під ред. О.Рейпольської. Вид. Мандрівець, 2018р.

Виконавці Програми  -    Всі учасники освітнього процесу ДНЗ №5

Система організації контролю за виконанням заходів  Програми

      Результати поетапного контролю за реалізацією програми будуть здійснюватися на основі публічного звіту, висвітлення інформації на сайті ДНЗ, загальних зборах (конференції), організації підсумкового контролю, проведення своєчасної корекції та регуляції на основі отриманих даних (збору, обробки та інтерпретації даних).

Очікувані кінцеві результати

      В результаті реалізації програми буде досягнута ефективна реалізація комплексної програми розвитку, виховання, навчання та зміцнення здоров’я дітей переддошкільного, дошкільного віку, яка забезпечить умови для розвитку творчих здібностей дитини, залучення її до основ здорового способу життя, формування базових якостей соціально - орієнтованої особистості, збагаченої у фізичному, соціальному, художньо-естетичному та мовленнєвому розвитку.

Покращення умов для подальшого розвитку дошкільної освіти;

Розширення мережі ДНЗ в тому числі інклюзивних груп.

Покращення матеріально-технічної бази 

Підвищення професійного рівня педагогів в умовах впровадження інклюзивної освіти

Виховання педагогічних кадрів, здатних працювати на засадах інноваційних підходів до організації освітньо-виховного процесу, дитоцентризму, власного творчого безперервного професійного зростання

Прийняття та затвердження Програми розвитку

Програма затверджена загальними батьківськими зборами батьків дітей, або осіб, які їх замінюють, трудовим колективом закладу; схвалена педагогічною радою ДНЗ №5 

 

ІІ. Концепція розвитку дошкільного закладу

     Концепція розвитку спрямована на реалізацію Конституції України, Концепції національно-патріотичного виховання, на основі Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад. Враховуються  потреби сучасного українського суспільства, умови його інтеграції в європейське і світове співтовариство, соціальне замовлення в період оновлення. У зв’язку з цим в основу концепції покладено наступні ідеї: гуманізація освіти, врахування традицій української педагогіки, соціалізація, нероздільність навчання і виховання, формування здорової, цілісної і розвиненої особистості, виховання життєтворчості.

     Завдання спрямовані на формування у дитини цілісної картини світу, духовності, культури особистості і розвиток креативного мислення.

     Поліпшення якості дошкільної освіти є необхідною умовою для розвитку такої особистості. Основними завданнями програми закладу є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини, в тому числі дітей з особливими потребами, виховання любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій та звичаїв, свідомого ставлення до себе, оточення та навколишнього природного середовища, формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.

     Дана програма розвитку  орієнтується  на визначення пріоритету розвитку дошкільника як особистості, оновлення педагогічного процесу учасниками якого є батьки, педагоги та діти; визначення стратегії діяльності ДНЗ як сучасного дошкільного закладу, у якому виховання та навчання наповнено гуманістичним змістом, зорієнтованим на безпосередній розвиток особистості дитини та її успішну соціалізацію, створення умов для максимального охоплення дітей дошкільною освітою; надання батькам більш доступних, різноманітних і якісних  освітніх послуг.

     Стратегічна мета закладу – створення умов для гармонійного розвитку особистості дитини, в тому числі дитини з особливими освітніми потребами забезпечення сприятливої психолого-педагогічної взаємодії дорослого і дитини, розвиток уявлення дитини про цілісний світ природи, як основи ціннісного ставлення до природного і соціального довкілля, свого місця в ньому, відповідальності за існування світу, своє життя і здоров'я, формування механізмів соціальної адаптації та творчого втілення в умовах життя в соціумі.

    Розв’язання зазначених проблем за умови об’єднання зусиль  колективу педагогів та батьків шляхом розроблення і виконання програми розвитку дошкільного навчального закладу на період 2019/2022 р.


ІІІ. Інформаційно-аналітичний звіт

про діяльність дошкільного навчального закладу

    Дошкільний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про мови», Положенням про дошкільний навчальний заклад України,  Конвенцією про права дитини, Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція), інструктивно-методичними рекомендаціями МОНУ «Щодо діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у навчальному році», іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом та колективним договором. Порядок діяльності дошкільного закладу визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку»,  посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені завідувачем.

   Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством та державою за: реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»; забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу; дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази. Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснює завідувач Матюха В.В.

Зміст освітнього процесу реалізується відповідно до вимог освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти, освітніх програм розвитку, виховання і навчання дітей. Педагогічним колективом було обрано на педагогічній раді закладу для використання в роботі комплексні освітні програми «Світ дитинства». Програмно-методичний супровід змісту дошкільної освіти дітей з особливими потребами здійснюється за програмою  розвитку  дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3х до 7ми років «Віконечко», для дітей логопедичної групи, які мають  вади мовлення – програмно-методичний комплекс «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п᾽ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Рібцун Ю.В.

     Установа має необхідні умови на досягнення дітьми соціально-значущих результатів-набуттю життєвої компетентності, розвитку базових якостей особистості в різних видах діяльності. В дошкільному закладі акцентується увага на реалізації загально-освітніх, фізкультурно-оздоровчих заходів, корекційних заходів для дітей з вадами мовлення, та дітей з особливими освітніми потребами; особливий індивідуальний підхід здійснюється до дітей з серцево-судинними захворюваннями. В закладі функціонує 12 груп: 2 групи раннього віку; 10 груп дошкільного віку.    

     Функціонують  кабінети: методичний, медичний, фізіотерапевтичний, логопедичний, дефектологічний, практичного психолога, керівників музичних, заступника завідувача господарством,  спортивна зала, музична зала. Ці приміщення оснащені і використовуються за призначенням у відповідності до нормативних вимог. Кожна вікова група оснащена іграшками згідно типового переліку, постійно оновлюються локації. Приміщення і споруди мають естетичний вигляд, безпечні для малюків, зберігаються дбайливо. Групові приміщення забезпечені меблями, мають сучасний інтер’єр. Предметно-просторове розвивальне середовище дошкільної установи організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям; воно змістовно-насичене, готове до трансформації, багатофункціональне, доступне та безпечне.

     Дошкільний навчальний заклад розрахований на 166 місць, а в 2018/ 2019 н.р. виховувалися 250 дітей дошкільного віку. Групи комплектуються залежно від умов роботи закладу та вікових ознак. Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється з дотриманням правил прийому за електронною чергою на підставі заяв батьків, або осіб, що їх замінюють, ксерокопії свідоцтва про народження, довідки лікаря № 2, ксерокопії форми 0-63, що відповідає п.6 «Положення про дошкільний заклад». Для зарахування в групу компенсуючого типу додатково надається Висновок інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). В таких групах   дітям надаються якісні освітні, психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, забезпечення дітей спеціальними засобами корекції психофізичного розвитку.

     Дошкільний навчальний заклад працює з 6.30 - до 17.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 10,5 годинним перебуванням дітей, чергова група з 6.00 до 6.30 та з 17.00 до 18.00.

    Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно із штатним розписом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором. Таким чином, у дошкільному закладі працює 28 педагогічних працівників та 30 техперсоналу.

Освітній процес  в закладі здійснюють 28 педагогів. З них 7 педагогів вищої кваліфікаційної категорії, 6 – першої, 3- другої, 6 спеціалістів, 6 мають тарифні розряди і 2 – педагогічні звання «вихователь-методист». Згідно плану-прогнозу на 2018/2019 н.р. атестувались 100 % педагогів. За планом-прогнозом щодо курсів підвищення кваліфікації  педагогічною радою закладу – 100 %.

    У закладі проводиться постійна робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців та працівників. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти з інвалідністю тощо, - які потребують соціального захисту.  Дошкільний навчальний заклад відвідують діти з багатодітних родин,  діти  з малозабезпечених сімей,   діти з інвалідністю,  внутрішньопереміщені особи,  діти  батьки яких були або є учасниками АТО. Ці діти в повному обсязі користуються пільгами, передбаченими чинним законодавством.

     Вихованці закладу є учасниками та переможцями міських заходів.  Дошкільний заклад працює в тісному контакті зі школою мікрорайону № 7. З метою підвищення якості організації перспективності, наступності та спадкоємності у роботі дошкільного закладу та школи проведено різні методичні види спільної роботи.

     З метою залучення родини до участі у навчально-виховному процесі дошкільного закладу, у кожній групі обладнані батьківські прес-центри, які інформують про життя і діяльність дітей в закладі. Розроблена різна тематика папок-пересувок, ширм, рекомендацій, консультацій тощо. З метою ознайомлення батьків з життям дітей в дошкільному закладі проводяться  виставки: дитячих робіт, фотографій, педагогічно-психологічної та дитячої рекомендованої літератури, виступи дітей. На сайті ДНЗ систематично висвітлювалися новини дошкільного закладу, цікава інформація про життя дітей Перлинки, про проведені заходи та події.

Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі постійно здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу.

Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітнього процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці. Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання. При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.

     Робота педагогічного колективу та всіх робітників дошкільного навчального закладу щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні та освітньої програми «Світ дитинства», яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.

     Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до ГОСТ 12.04.1979р. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці. Травматичних та нещасних випадків за період роботи дошкільного закладу не було. Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

У дошкільному закладі здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір, цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально - економічних, виробничих і трудових відносин. Щодо соціально - трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників.

     Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Оновлено плани евакуації дітей на випадок пожежі, в наявності  28 вогнегасників (порошкові), призначено відповідальних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по дошкільному навчальному закладу. Щороку по завершенню «Тижня безпеки» діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах (малюнки, поробки), які розміщують в холі дошкільної установи.

      Охорона життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей - важливе завдання дошкільного закладу. Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини, одним з головних на нашу думку, є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму дня є його відповідність віковим психофізичним особливостям дошкільника. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, їжі, діяльності, рухах, тому режим дня для дітей різного віку у нашому дошкільному закладі підібраний згідно до віку дитини.

     Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі  здійснюється згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»; наказу Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 «Про  затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Міністерство охорони здоров’я України від 26.02.2013 № 202/165 «Про  затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

     У дошкільному навчальному закладі організовано триразовий режим харчування. Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано 5 працівниками харчоблока (4 кухаря, 1 комірник, 1 підсобний робітник), які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування. Створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. На харчоблоці  частково оновлено кухонний інвентар, групи забезпечені відповідним посудом.

     Медичною службою закладу здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування. Дошкільний заклад забезпечується продуктами харчування централізовано. Замовлення і отримання  продуктів від постачальників здійснюється комірником  у відповідності до потреб сезону, перспективного меню, фактичної кількості вихованців, термінів придатності товару, тощо. Продукти харчування надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення.  Асортимент продуктів різноманітний. Адміністрацією, медичним персоналом, відповідальними особами контролюється наявність сертифікатів якості, терміни реалізації продуктів харчування, виконання умов зберігання.

    На підставі затвердженого примірного двотижневого меню, щодня сестрами медичними старшими спільно з кухарями складаються меню-розкладки на наступний день. При цьому працівники користуються картотекою страв, затвердженою завідувачем ДНЗ. У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби сестрою медичною старшою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку та в інформаційних прес-центрах для батьків.

  Медичний персонал закладу контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків щодо питань раціонального харчування, дає оцінку ефективності харчування та якості отриманої продукції.   Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів сестрою медичною  старшою ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування за 2018/2019 рік показує, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснювалось наближено до норм у середньому – 96%.

Впродовж року медичні працівники здійснюють контроль за санітарним станом харчоблоку та груп, за своєчасним проходженням медичних оглядів. Результати контролю  розглядалися на нарадах при завідувачі.

     Вихователі, помічники  вихователів беруть активну участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями гігієнічного та естетичного виховання. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервіруються відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовими приборами (ложкою, виделкою, ножем). Дошкільнят середньої та старшої груп навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи та збирати використаний посуд. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком. Для кожної дитини розроблена посадкова карта.

Приміщення і територія закладу дошкільної освіти оснащені необхідним інвентарем, перебувають у належному стані, постійно оновлюється і ремонтується обладнання.

Колектив закладу вдячний батькам за забезпечення дошкільників необхідними матеріалами освітнього процесу та ігрової діяльності. Маємо надію на подальшу, плідну, тісну взаємодію.

 

ІV. Очікуванні результати

  • приведення освітнього процесу в ДНЗ у повну відповідність до державного стандарту;

  • оновлення освітнього процесу через поєднання національних, регіональних традицій етнопедагогіки та досягнень світової педагогічної думки;

  • підвищення професійної майстерності педагогів, загальної та інноваційної культури;

  • створення оптимальних матеріально-технічних, гігієнічних, соціально-психологічних умов діяльності для всіх учасників освітнього процесу;

  • оновлення змісту та форм роботи з батьками, партнерська взаємодія з кожною родиною;

  • високий рівень компетентності випускників ДНЗ, психолого-педагогічна  готовність до шкільного навчання;

  • поширення сфери освітніх послуг, що відповідають спектру батьківських запитів; залучення широкого кола батьків до нових форм взаємодії; формування єдиного педагогічного і батьківського співтовариства періоду дитинства;

  • оптимізація педагогічної  діяльності в ДНЗ, використання  в практиці діяльності нових управлінських і психолого-педагогічних технологій;

  • використання інноваційних технологій оздоровлення та загартування дітей в умовах ДНЗ та сім’ї.

  • успішне  становлення соціально-емоційного досвіду дитини, позитивна соціалізація, оволодіння етичними еталонами поведінки;

  • поширення оновленого програмно-методичного забезпечення для здійснення успішного соціального розвитку дитини в ДНЗ;


V. Система заходів щодо реалізації програми засобами проектів

Проект №1 «Здорова дитина-щаслива родина»

Завдання: 

  • забезпечувати максимально сприятливі умови для оздоровлення дітей, впровадження системи оздоровчих заходів, фізичного виховання з урахуванням індивідуальних особливостей здоров’я;

  • сприяти збереженню та зміцненню фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я дітей;

  • формувати у дітей, педагогів та батьків позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя;

  • сприяти підвищенню педагогами професійного рівня;

  •  впроваджувати в роботу з дітьми інноваційні оздоровчі технології.

 

1.   План реалізації проекту

Заходи                                                                                           Термін                        Відповадільні

1   Виявлення запитів батьків по даному напрямку;   2019-2022р.                 Вихователі, сестра мед.старша

2 Підбір методичної літератури   постійно                                                            Вихователі

3Створення проекту моделі взаємодії з батьками для підвищення ефективності роботи з фізичного розвитку та оздоровлення дітей                                           до 2019р.                     Вихователі

4 Ознайомлення батьків з організацією здоров'язберігаючих і фізкультурно-оздоровчої середовища в дитячому садку                                                                           постійно                     Вихователі

5  Складання планів фізкультурно-оздоровчих роботи в рамках проектної діяльності

                                                                                                         щорічно                      Вихователі

6   Виготовлення необхідних атрибутів і обладнання

                                                                                                         постійно                      Вихователі та батьки вихованців

7Організація безпосередньо організованою освітньої діяльності, спортивних заходів

                                                                                                          2019-2022р.                 Вихователі

8  Організація взаємодії дітей і батьків за планом реалізації проекту

                                                                                                         2019-2022р.                   Вихователі

9  Батьківські збори, бесіди, зустрічі, консультації з батьками та вихователями

                                                                                                         2019-2022р.                   Вихователі групи, батьки вихованців

10 Оформлення стендової інформації, папок передвіжек для батьків

                                                                                                          2019-2022р.                  Вихователі

11   Розробка комплексів гімнастики                                   щорічно                       Вихователі

 

12  Розробка комплексів гімнастики пробудження        щорічно                        Вихователі

 

13  Розробка та впровадження вправ для корекції постановки стоп з дітьми дошкільного віку 

                                                                                                           щорічно                       Вихователі

14  Моделювання та узагальнення досвіду роботи з корекції опорно-рухового апарату у дітей дошкільного віку

                                                                                                           2019-2022р.                  Вихователі

15  Аналіз роботи проекту в рамках аналізу Програми розвитку ДНЗ

                                                                                                           2019-2022р.                  Вихователі

Матеріально-технічне середовище

 

1  Поповнення розвиваючим та дидактичним матеріалом корекційної кімнати (ляльки-персони, іграшки – масажери)                                         постійно                      Вихователі групи, батьки вихованців

2 Поповнення корекційним обладнанням для правильної постановки стоп зали ЛФК 

                                                                                  2019-2022р.                     Вихователі групи, батьки вихованців

3 Поповнення спортивним обладнанням спортивної зали (м’які модулі-тренажери) 

                                                                                  2019-2022р

4  Поповнення групових кімнат м’якими модулям   2019-2022р

5   Оновлення доріжок здоров’я                     2019-2022р                    Вихователі

6  Створення нестандартного обладнання для дихальних вправ в групах

                                                                                   2019-2022р                  Вихователі   групи, батьки вихованців

7 Поповнення спортивним та ігровим обладнанням групових вуличних майданчиків

                                                                                    2019-2022р                 Вихователі групи, батьки вихованців

8 Оновлення футбольного поля для дітей     2019-2022р


 

Робота з вихователями

1 Проведення з педагогами соціально-педагогічних, психологічних та валеологічних майстер-класів та тренінгів                                                       2019-2022р           Вихователь-методист, практичний психолог

2 Проводення анкетування з питань мотиваційного ставлення педагогів та батьків до свого здоров'я та здоров'я дітей.                                              2019-2022р                   Вихователі. вихователь-методист

3  Консультації та бесіди з фізкультурно-оздоровчої тематиці:

  • «Як організувати заняття фізичними вправами вдома»

  • «Профілактика порушення постави і плоскостопості»

  • «Ігри з м'ячем»

  • «Ігри з обручем»

  • «Малорухомі гри»

  • "Спортивні ігри"

  • "Один вдома"

  • «Вчимо дітей ходити на лижах»

  • "Незабаром літо"                                                 2019-2022р                            Вихователь - методист

Робота з батьками

1  Контроль і сприяння дотриманню дітьми режиму дня, правил особистої гігієни, загартовування, виконання ранкової гімнастики                     постійно                      Вихователі групи, батьки вихованців

2  Розширення форм роботи з батьками на групах :          

  • безпосередня участь у днях здоров'я, спортивних дозвіллі; 

  • фізкультурно-музичних святах, іграх, розвагах, прогулянках, екскурсіях;

  • змаганнях сімейних команд.                                       постійно                         Вихователі групи, батьки вихованців

Прогнозовані результати:

  • підвищення якісних показників здоров'я дітей дошкільного віку;

  • зниження захворюваності;

  • оптимальний рівень сформованості у дітей, педагогів та батьків позитивної мотивації на здоровий спосіб життя;

  • досягнення комплексності, системності, інтегрованості всіх засобів і ресурсів дитячого садка, що сприяють зміцненню здоров'я вихованців дитячого садка;

  • оновлене методичне забезпечення з питань організації оздоровчої роботи з дітьми, затвердження парціальної  програм з оздоровчої роботи «Здоров'ячок»;

  • покращена матеріально-технічна база дошкільного закладу,          поповнення фізкультурно-оздоровчого середовища в групових кімнатах та на вуличних майданчиках                                                                                      Проект №2 «Діти з особливими потребами»

Завдання: 

  • забезпечити умови для спільного виховання і навчання дітей зособливими освітніми потребами;

  • формувати у педагогів та батьків нове педагогічне мислення щодо освітнього процесу в ДНЗ;

  • сприяти формуванню толерантного співтовариства дітей, батьків, персоналу та соціального оточення.

  • підвищувати професійний рівень педагогів, впроваджувати в роботу з дітьми інноваційні технології.

План реалізації проекту

Заходи                     Термін                         Відповадільні                   Науково-методична роботи

Підготовка освітнього процесу для інклюзивно-ресурсного середовища( група ЗПР)

                                  2019-2022                        Вихователі

Виокремлення дітей з особливими потребами, які будуть навчатися у групі зпр

                                щорічно                       Вихователі практичний психолог, дефектолог, логопед, 

Навчання фахівців-учасників, у тому числі батьків дітей з особливими потребами.

                                постійно                        Вихователь-методист, вихователі, дефектолог, логопед

Реалізація індивідуальних програм розвитку за умови постійного моніторингового процесу.

                                 постійно                        Вихователі групи, дефектолог

Аналітична робота, розроблення методичних рекомендацій стосовно підготовки дітей з особливими потребами до навчання .   

                                  постійно                        Вихователі групи, дефектолог

Проведення практичних семінарів, тренінгів для батьків, педагогів, освітлення набутого досвіду та надання практичних рекомендацій для роботи.

                               2019-2022                        Вихователі групи, дефектолог

Налагодження партнерських стосунків між педагогами і батьками.

                                постійно                        Вихователі групи, дефектолог

Проведення психологічних тренінгів для всіх педагогів  на вміння працювати командою в групі ЗПР

                                2019-2022                          Вихователі групи, дефектолог

Матеріально-технічне забезпечення

Поповнення корекційним обладнанням групи, масажери з дерева, доріжки для корекції постановки стоп.

                                2019-2022                      Вихователі групи, дефектолог, батьки вихованців

Поповнення матеріально-розвиваючого середовища групи:

-корекційне обладнання для розвитку дрібної моторики, палочки Кюїзенера, бізіборти;

-створення умов для формування навичок самообслуговування 

                                 постійно                      Вихователі групи, дефектолог, батьки вихованців       

Робота педагогів

Виявлення дітей, які потребують інклюзивної освіти.

                                   постійно                   Вихователі практичний психолог, дефектолог, логопед

Розробка індивідуальних программ розвитку на кожну дитину з особливими освітніми потребами з урахуванням державних вимог та особливостей процесу.

                                   постійно                 Вихователі практичний психолог, дефектолог, логопед

Створення методичного забезпечення освітнього процесу для дітей з особливими потребами

                                   постійно                  Вихователі  групи, дефектолог

Здійснення цілеспрямованого спостереження за розвитком дитини зособливими потребами, з метою своєчасного вирішення питання про зміни в процесі її виховання і навчання.

                                  постійно                   Вихователі  групи, дефектолог, практичний психолог

Своєчасне проходження педагогами курсів підвищення кваліфікації при ЗОІППО

                                   2019-2022                 Вихователь-методист

Спрямувати зусилля педагогів, які працюють з дитиною з особливими освітніми потребами, на охорону і зміцнення здоров’я дитини, її особистісний розвиток, корекцію наявних відхилень.

                                  постійно                   Вихователь-методист

Робота з батьками

Активізувати участь батьків в освітньому процесі на засадах партнерства і співпраці.

                                   постійно                    Вихователі груп

Залучати батьків до створення обладнання для кореційної роботи з розвитку дрібної моторики та корекці постави

                                   постійно                         Вихователі груп

Робота з дітьми

Забезпечити індивідуальний, особистісно орієнтований підхід до організації взаємодії педагогів групи з дитиною з особливими освітніми потребами під час корекційно-педагогічного процесу.

                                    постійно                       Вихователь-методист, вихователі закладу

Забезпечити психологічну підтримку дітям, яка буде формувати у них впевненість у своїх силах та самоповагу.

                                     постійно                        Практичний психолог

Очікувані результати:

  • створені належні умови для функціонування і розвитку інклюзивної освіти в ДНЗ;

  • сформоване у педагогів та батьків нове розуміння проблем дітей з особливостями психофізичного розвитку та нове педагогічне мислення щодо освітнього процесу в ДНЗ;

  • сформована педагогічна компетентність педагогів в роботі з дітьми з особливими потребами;

  • опанування педагогами новими технологіями навчання, виховання, оздоровлення та психологічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами;

  • розроблене методичне забезпечення у вигляді програм, дидактичних матеріалів, посібників для проведення  роботи з дітьми з особливими потребами ;

  • забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на рівний доступ до якісної освіти;

  • підвищення якісних показників та індексу здоров’я у дітей з особливими потребами;

  • підвищення рівня розвитку  дітей з особливими потребами;
    Прогнозовані результати:

  • створено методичне забезпечення для організації діяльності ДНЗ з навчання дітей дошкільного віку з особливими потребами;

  • систематизовано діяльність з навчання батьків та педагогів ДНЗ;

  • сформовано свідоме ставлення дітей до власного здоров’я як найвищої цінності;

  • підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників з питань формування безпечної поведінки у дітей дошкільного віку;

         Виконання заходів щодо реалізації Програми передбачає як бюджетного, так і додаткового фінансування і буде реалізовано в ході статутної діяльності ДНЗ.

Програма розвитку ДНЗ «Перлинка» №5 буде реалізована шляхом послідовного включення запланованих дій до щорічних планів роботи.

Проміжні підсумки реалізації програми  підводитимуться щорічно на загальних зборах колективу та батьків.

Загальні підсумки реалізації програми будуть підведені у 2022 році шляхом публічного звіту колективу ДНЗ про виконання Програми розвитку перед громадкістю та батьками.

bottom of page