top of page

"Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати ії в родинному колі".

(Ст. 7 п .3 Закону про дошкільну освіту та виховання)

 

Батьки або особи, які їх замінюють є учасниками освітньо-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі.

Батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, за збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

Заголовок 2

stend-sovety-roditelyam-1200x800_edited.jpg

                                                     РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ПОРАДИ БАТЬКАМ

1. Любіть свою дитину! Радійте з її присутності, сприймайте   

її такою, яка вона є, не ображайте, не принижуйте, не підривайте 

її упевненості в собі, не піддавайте несправедливому покаранню,
не позбавляйте своєї довіри.

2. Охороняйте свою дитину! Учіть її засадам збереження
здоров'я. Захищайте від фізичних і душевних небезпек, навіть
жертвуючи власними інтересами і ризикуючи власним життям.

3. Будьте взірцем для своєї дитини! Прищеплюйте повагу до
традиційних гуманних цінностей, самі живіть згідно з ними. Усві­домте самі поняття «гідність» і передайте дитині.

4. Розмовляйте з дитиною українською мовою! Грайтеся з нею. Приділяйте дитині якомога більше часу, читаючи книжки, журна­ли, співаючи пісні, переглядаючи фільми для дітей, відвідуючи  вистави, концерти, зоопарки, мандруючи рідним краєм.

5. Працюйте зі своєю дитиною! Допомагайте їй, коли вона намагається брати участь у роботі (вдома, у саду, на городі).

6. Дозволяйте дитині набувати життєвого досвіду. Хай навіть  не завжди безболісно, але самостійно!

                                                    Від колиски до шкільного порога

Щоб добре говорити, треба добре знати мову. Краще говорить і пише той, хто багато читає, хто уважно слухає людей, що воло­діють культурою мови та мовлення. Коли ми говоримо про успішність дитини у дорослому віці, то маємо на увазі, передовсім, розвиток зв'язного, логічного мовлення і мислення, культури вимови, щоденного піклуван­ня про збагачення українськомовного словника маленького громадянина.

І роль батьків у цьому є однією з головних. Бо від вашої мов­леннєвої культури залежить і мовлення дитини.

Батьки повинні постійно стежити за мовленням малюка, сво­єчасно виправляти помилки, стежити за поповненням активного словника. А щоб цей процес був цілеспрямованим, батькам необ­хідно цікавитися у вихователя завданнями і змістом роботи з роз­витку дитини.

                                                                        ГОВОРИМО ПРАВИЛЬНО

Мова й історія - це ж єдине ціле, один кровообіг, тож і відроджувати їх маємо водночас. Маємо відродити в наших сучасних українцях і українках генетичну пам'ять, почуття гордос­ті, маємо і до збайдужілих душ тор­кнутися запашистим євшан-зіллям рідного слова!

                                                                                                                                                                   Олесь Гончар

Як відомо, майже вся інформація передається за допомогою слова.

             Дар слова - найважливіший дар, що надає можливість від­чути радість пізнання і спілкування. У світі й у нашій свідомості немає нічого такого, чого не можна було б передати словом: і звучання музики, і...розмаїття барв, і шум садів, і казковість сно­видінь, і дитячий лепет, і гнів, і велику радість, і скорботу втра­ти, і тріумф перемоги. 

    Мова будь-якої людини збагачується і вдосконалюється впродовж усього життя. А найважливішим періодом її розви­тку є період дитинства, коли відбувається інтенсивне освоєння засобів мови, форм і функцій мови, письма і читання

                                                                          Тлумачний словничок.

Мова

1. Здатність людини говорити, висловлювати свої думки.

2. Сукупність довільно відтворюваних загальноприйнятих у межах даного суспільства звукових знаків для об'єктивно існую­чих явищ і понять, а також загальноприйнятих правил їх комбіну­вання у процесі вираження думок; мовлення, говоріння.

Мовлення - спілкування людей між собою за допомогою мови; мовна діяльність (наприклад: радіомовлення).

Мовлення у родині - Мовлення є основним засобом спілкування

Дитина повинна чути правильну, виразну, багату мову, без помилок і вад. Якщо дорослі, які її оточують, говорять чистою, правильною мовою, вона перейме це від них, а якщо спотвореною, перевантаженою грубими, вуль­гарними, лайливими виразами, жаргонізмами,- відповідний буде й наслідок. Потрібна цілеспрямо­вана послідовна робота з розвитку усного мовлення. Отже, щоб запобігти виникненню «суржику», батьки та вихователі мають де­монструвати дітям зразки правильного мовлення.

Вам. батькам, важливо не просто володіти українською мовою, а бути провідником національної культури: знати і любити народ­ну творчість, звичаї, традиції, особливості свого краю і передава­ти це своєму малюкові. Мова дорослого має бути доброзичлива, м'яка, лагідна, емоційна й виразна, звучати плавно, мелодійно. Важливі доречна міміка, жести, рухи. І головне - якщо діти ба­читимуть, що батьки говорять українською мовою з внутрішньої потреби, а не примусово, вони наслідуватимуть їх. Дитині нелегко заговорити одразу українською мовою, якщо навколо вона постійно чує російську або змішану, а значить, по­трібні особливий такт, терпіння, спостережливість, сімейне чи­тання, вивчення віршів, прослуховування пісень, казок, перегляд фільмів для дітей. Слід відразу помітити процес говоріння, за­охотити малого. І ще - процес оволодіння українською мовою досить тривалий, тому не слід постійно виправляти помилки, до­рікати цим. Щирий, довірливий, невимушений характер розмови викликатиме в дитини бажання говорити українською мовою.

Ми пропонуємо вам, батьки, стати помічниками вихователів. Для цього у нагоді будуть різні завдання, які можна виконати самим і разом із дітьми, трудові доручення, й усе це має бути відо­бражене в мовленні дошкільника.

                                    Зарахування дітей до дитячого садка  без обов'язкових щеплень

     На запитання відповідає Олена Швачова, головний спеціаліст відділу дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України

 

Чи можуть невакциновані діти відвідувати дитячий садок? Якщо не можуть, то на якій підставі?

Діти, яких не вакцинували згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні,  НЕ МОЖУТЬ ВІДВІДУВАТИ ЗАКЛАД ОСВІТИ. Таку норму містить стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III (далі — Закон № 1645-III).

Дитину вакцинують після медичного огляду, якщо немає медичних протипоказань (ч. 6 ст. 12 Закону № 1645-III).

Якщо дитина мала медичні протипоказання до вакцинації, і її вакцинували не за календарем щеплень, то з огляду на епідемічну ситуацію вона може відвідувати заклад освіти, якщо так вирішить консиліум лікарів.

Зараховуйте дитину за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я із висновком про те, що вона може відвідувати заклад освіти (абз. 3. п. 9 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою КМУ від 12.03.2003 № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 № 86). Лікар-педіатр видає таку довідку за результатами медичного огляду дитини, якщо:

  • немає медичних протипоказань перебувати в закладі освіти;

  • вакцинована згідно з календарем щеплень і не контактувала з інфекційними хворими або бактеріоносіями.

       Форму здобуття освіти для дітей без щеплень визначають місцеві органи управління освітою, керівники закладів освіти, батьки або інші законні представники дитини.

       Батьки або інші законні представники, відповідають згідно із законом, якщо порушують права і обмежують інтереси дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання; не виконують та ухиляються від виконання батьківських обов’язків (ч. 6 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-III).

Окрім того, здобувачі освіти зобов’язані:

  • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

  • відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточення, довкілля (ч. 3 ст. 53 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII).

Тобто кожен повинен піклуватися не лише про здоров’я власне, а й оточення. Тому заборона дітям без щеплень відвідувати заклад освіти не суперечить нормам Конституції України. Вона спрямована на їх реалізацію, зокрема статті 3.

 

 

ДО ВІДОМА

                                Що постановив Верховний Суд

 

       У постанові від 10.03.2021 у справі № 331/5291/19 (провадження № 61-17335св20) Верховний Суд зазначив, що індивідуальне право/інтерес відмовитися від щеплення матір’ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти, протиставляється загальному праву/інтересу суспільства, інших батьків та їх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення, зокрема перед направленням дітей до закладу освіти для здобуття освіти. Унаслідок встановлення такого балансу досягається мета — загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров’я, що гарантовано статтями 327 та 49 Конституції України.

      Держава, установивши заборону відвідувати заклад освіти дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й нещепленої дитини.

      Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту

                                          БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

                                      ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ДІЇ ПІД ЧАС ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ

                                                                             Шановні батьки!

Щоб зберегти життя своє та ваших близьких, дотримуйтесь послідовності дій під час виникнення пожежі:

–подзвонити до служби порятунку за номером 101;

–викликаючи службу порятунку, чітко називати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище; сповістити, що саме горить;

–негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку;

–при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфта від електроструму;

–при евакуації з висотного будинку більше шансів мають ті люди, що не біжать вниз крізь дим та вогонь, а шукають порятунку на даху будівлі;

–пересуватися потрібно швидко, але зважати на те, що кисню більше біля підлоги, а тому краще до виходу повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною;

–при евакуації заручитися чиєюсь підтримкою, хто вас підстрахує і допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму;

–намагатись загасити полум'я засобами первинного пожежогасіння;

–до первинних засобів належить вода, пісок, товста зволожена тканина (ковдра, килим), вогнегасник;

–за можливості м'які предмети вкинути до ванни та залити водою;

– вимкнути електропроводку, щоб уникнути ураження електрострумом;

–не відчиняти вікна, щоб не живити пожежу свіжою притокою кисню;

Усі вище названі дії можливі лише в тому разі, якщо пожежа піддається знищенню в перші хвилини. У разі значного розповсюдження вогню слід негайно залишити приміщення, бо в сучасних квартирах дуже багато матеріалів з синтетичним покриттям, що виділяє дуже ядучу субстанцію. Вдихнувши дим з тліючого лінолеуму чи меблів з МДФ, є ризик знепритомніти і згоріти заживо!

                                                                       Шановні батьки!

При виникненні пожежі не втрачайте здорового глузду, негайно орієнтуйтесь у ситуації та приймайте рішучі дії щодо запобігання тяжким наслідкам!При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

                      ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО                                                                    ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖІ НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:
– ЗБЕРІГАТИ СІРНИКИ В МІСЦЯХ, НЕДОСТУПНИХ ДІТЯМ;
– НЕ ДОЗВОЛЯТИ ДІТЯМ РОЗВОДИТИ БАГАТТЯ;
– НЕ ДОЗВОЛЯТИ САМОСТІЙНО ВМИКАТИ ЕЛЕКТРОНАГРІВАЛЬНІ ПРИЛАДИ;
– НЕ ДОЗВОЛЯТИ КОРИСТУВАТИСЯ ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ;
– НЕ ДОПУСКАТИ ПЕРЕГЛЯД ТЕЛЕПЕРЕДАЧ, КОРИСТУВАННЯ КОМП'ЮТЕРОМ ЗА ВІДСУТНОСТІ ДОРОСЛИХ;
– НЕ ЗАЛИШАТИ МАЛОЛІТНІХ ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ;
– НЕ ВМИКАТИ ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ З ПОШКОДЖЕНИМ ДРОТОМ ЧИ СТРУМОПРИЙМАЧЕМ;
– НЕ НАГРІВАТИ ЛАКИ ТА ФАРБИ НА ВІДКРИТОМУ ВОГНІ;
– НЕ ЗАСТАВЛЯТИ ШЛЯХИ ЕВАКУАЦІЇ (ЛОДЖІЇ, БАЛКОНИ, КОРИДОРИ);
– НЕ ЗБЕРІГАТИ НА БАЛКОНАХ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ РЕЧОВИНИ (БЕНЗИН, МАСТИЛА, АЦЕТОН);
– НЕ СУШИТИ РЕЧІ НАД ГАЗОВОЮ ПЛИТОЮ;
– НЕ КОРИСТУВАТИСЯ САМОРОБНИМИ ЯЛИНКОВИМИ ГІРЛЯНДАМИ;
– НЕ ВЛАШТОВУВАТИ ПІРОТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ З БАЛКОНУ ТА ПОРЯД З БУДІВЛЕЮ;
– НЕ ПАЛИТИ В ЛІЖКУ.
                                                                       ШАНОВНІ БАТЬКИ!
    СТАВТЕСЯ НЕГАТИВНО ДО ДИТЯЧИХ ІГОР З ВОГНЕМ! РОЗ'ЯСНЮЙТЕ, ЩО ЇХНІ ПУСТОЩІ З ВОГНЕМ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ПОЖЕЖУ, ЗАГИБЕЛЬ У ВОГНІ МАЙНА, ТА ЛЮДЕЙ!ШАНОВНІ БАТЬКИ! СВОЇМ ПРИКЛАДОМ НАВЧАЙТЕ ДІТЕЙ СУВОРОМУ ВИКОНАННЮ ПРОТИПОЖЕЖНИХ ВИМОГ. ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО ПРИКЛАД СТАРШИХ Є ДЛЯ ДІТЕЙ КРАЩИМ МЕТОДОМ ВИХОВАННЯ.ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ПОЖЕЖНУ ОХОРОНУ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «101».

                                                                        ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

БЕЗПЕКА НА ЛЬОДУЩЕ НЕ ВСТИГЛИ ВОДОЙМИ МІСТА ПОКРИТИСЬ ТОВСТИМ ЛЬОДОМ ЯК НА НЬОМУ ПОЧАЛИ ОБЛАШТОВУВАТИСЯ РИБАЛКИ-ЛЮБИТЕЛІ, ЗДІЙСНЮВАТИ ПРОГУЛЯНКИ ДОРОСЛІ ТА ДІТИ. НА ДАНИЙ ЧАС У ЗВ’ЯЗКУ З ПЕРЕПАДАМИ ТЕМПЕРАТУРИ КРИГА ЗНАЧНО ОСЛАБЛА, ЩО В СВОЮ ЧЕРГУ НЕСЕ ДОДАТКОВУ НЕБЕЗПЕКУ І ПІДВИЩУЄ ЙМОВІРНІСТЬ ВИНИКНЕННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ.АНАЛІЗ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ ПІД ЧАС ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ НА ВОДОЙМАХ ПОКАЗАВ, ЩО НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПЕВНІ ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ, МАЮТЬ МІСЦЕ ГРУБІ ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ ЩО ПРИЗВОДИТЬ ДО ТРАГІЧНИХ ВИПАДКІВ.СУМНА СТАТИСТИКА КОНСТАТУЄ, ЩО З РОКУ В РІК НА ЛЬОДУ ГИНУТЬ ДОРОСЛІ Й ДІТИ.ДО ГРУП ПІДВИЩЕНОГО РИЗИКУ В ПЕРШУ ЧЕРГУ ВІДНОСЯТЬСЯ ЛЮБИТЕЛІ-РИБАЛКИ ТА ДІТИ.УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАСТЕРІГАЄ МЕШКАНЦІВ МІСТА НА НЕОБХІДНІСТЬ ДОТРИМУВАТИСЬ ЕЛЕМЕНТАРНИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ.ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ ТРЕБА ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ:
· У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ВИХОДЬТЕ НА ТОНКИЙ ЛІД.
· ПЕРШ НІЖ СТУПИТИ НА НЬОГО, ПЕРЕКОНАЙТЕСЬ, ЩО ВІН МІЦНИЙ.
АЛЕ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ РОБИТИ ЦЕ УДАРАМИ НІГ! МІСЦЯ, ДЕ ЛІД НЕМІЦНИЙ, ВИДНО ЗДАЛЕКУ: ЦІ ДІЛЯНКИ ТЕМНІШІ. ЗАЗВИЧАЙ ТОНКИМ ЛІД БУВАЄ ПОБЛИЗУ БЕРЕГІВ, КУЩІВ, У ГИРЛАХ СТІЧНИХ ВОД І МІСЦЯХ, ДЕ Б’ЮТЬ ДЖЕРЕЛА. МІЦНІСТЬ ЛЬОДУ ТУТ ПОСЛАБЛЕНА ТЕЧІЄЮ.
· ПІД ЧАС РУХУ ПО ЗАМЕРЗЛІЙ ВОДОЙМІ ВАРТО ОБХОДИТИ НЕБЕЗПЕЧНІ МІСЦЯ ТА ДІЛЯНКИ, ВКРИТІ ТОВСТИМ ШАРОМ СНІГУ.
· ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЬ НА КРИЗІ, ЩО НЕДОСТАТНЬО МІЦНА, ПРИПИНІТЬ РУХ І ПОВЕРТАЙТЕСЬ СВОЇМИ СЛІДАМИ, НЕ ВІДРИВАЮЧИ НІГ ВІД ПОВЕРХНІ ЛЬОДУ.
· ПІД ЧАС СИЛЬНИХ МОРОЗІВ ТРЕБА СЛІДКУВАТИ, ЩОБ НЕ БУЛО ВІДМОРОЖЕННЯ РУК, НІГ, ВУХ. ПІСЛЯ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ, НЕГАЙНО ЗНАЙТИ ТЕПЛЕ ПРИМІЩЕННЯ.
                                                                    НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ:
· ОСОБІ, ЯКА ПРОВАЛИЛАСЬ ПІД ЛІД, НЕОБХІДНО ПОДАТИ МОТУЗКУ, ДОШКУ, ОДЯГ, НЕ ПІДХОДЯЧИ БЛИЗЬКО ДО НЕЇ. ЯКЩО ЛІД КРИХКИЙ, ТРЕБА ЛЯГТИ НА НЬОГО. НЕ ПОСПІШАЮЧИ, ТРЕБА ДОПОМОГТИ ПОСТРАЖДАЛОМУ ВИБРАТИСЯ З ВОДИ.
· ВИТЯГНУТИ ПОСТРАЖДАЛОГО З ВОДИ ТА НЕГАЙНО ВІДПРАВИТИ КОГО - НЕБУДЬ ЗА ЛІКАРЕМ.
· ЧЕКАТИ ПРИБУТТЯ ЛІКАРЯ, ПРИЙНЯТИ МІРИ ДЛЯ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ.
· ВЗИМКУ АБО В ХОЛОДНУ ПОГОДУ ТРЕБА ПОСТРАЖДАЛОГО ВІДПРАВИТИ У ПРИМІЩЕННЯ, ПАЛАТКУ ЧИ МАШИНУ, ЗНЯТИ МОКРИЙ ОДЯГ, ЗРОБИТИ КОМПРЕС З ОДЕКОЛОНУ, ВОДИ АБО СПИРТУ, НАДІТИ СУХИЙ ОДЯГ, НАПОЇТИ ГАРЯЧИМ ЧАЄМ АБО КАВОЮ.
ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО УСІХ ГРОМАДЯН ІЗ ПРОХАННЯМ БУТИ УВАЖНИМИ ТА ВКРАЙ ОБЕРЕЖНИМИ ПЕРЕБУВАЮЧИ НА ВОДОЙМАХ ТА ПОБЛИЗУ НИХ, А ОСОБЛИВО ДО БАТЬКІВ: НЕ ВІДПУСКАЙТЕ СВОЇХ ДІТЕЙ ГРАТИСЯ НА ЗАМЕРЗЛИХ ВОДОЙМАХ.ЗАБОРОНЯЙТЕ ДІТЯМ БАВИТИСЬ НА ЛЬОДУ БЕЗ ВАШОГО НАГЛЯДУ.БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ, НЕ НЕХТУЙТЕ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМИ!

                           ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО                           ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

                                                         ШАНОВНІ БАТЬКИ!
ШВИДКЕ ЗБІЛЬШЕННЯ ІНТЕНСИВНОСТІ РУХУ ВИСУВАЄ СЕРЙОЗНЕ ЗАВДАННЯ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ РУХУ ПІШОХОДІВ.У ПОПЕРЕДЖЕННІ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ ВАЖЛИВУ РОЛЬ ВІДІГРАЄ РОБОТА ДОРОСЛИХ З РОЗ'ЯСНЕННЯ ДОШКІЛЬНИКАМ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ І ПРИЩЕПЛЕННЯ НАВИЧОК ДИСЦИПЛІНОВАНОСТІ НА ВУЛИЦЯХ І ДОРОГАХ. ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ЛИХА НА ДОРОЗІ, ВАМ НЕОБХІДНО:
– НЕ ПОДАВАТИ ДІТЯМ НЕГАТИВНОГО ПРИКЛАДУ, ПОРУШУЮЧИ ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ;
– НЕ ЧІПЛЯТИСЯ НА ПІДНІЖКУ ТРАНСПОРТУ І НЕ СТРИБАТИ НА ХОДУ, ЩОБ СВОЇМ ПРИКЛАДОМ НЕ ЗАОХОТИТИ ДІТЕЙ;
– ВЧИТИ ПЕРЕХОДИТИ ВУЛИЦЮ НА ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО СВІТЛОФОРА;
– НА ВЛАСНОМУ ПРИКЛАДІ ВЧИТИ КОРИСТУВАТИСЬ НЕРЕГУЛЬОВАНИМ ПІШОХІДНИМ ПЕРЕХОДОМ;
– ПРИ ПЕРЕТИНІ ВУЛИЦІ НЕРЕГУЛЬОВАНИМ ПІШОХІДНИМ ПЕРЕХОДОМ РАДИТИ ДІТЯМ ЙТИ В ЗАГАЛЬНІЙ МАСІ ПІШОХОДІВ, БО ДИТИНА САМА ЩЕ НЕ ЗАВЖДИ ЗДАТНА ОЦІНИТИ ДОРОЖНЮ СИТУАЦІЮ;
– НЕ ДОЗВОЛЯТИ ДІТЯМ З'ЯВЛЯТИСЯ ЗНЕНАЦЬКА ПЕРЕД ТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ;
– ВЧИТИ ДІТЕЙ ПРАВИЛЬНО ОБХОДИТИ ТРАНСПОРТ НА ЗУПИНКАХ (ТРАМВАЙ – СПЕРЕДУ, ТРОЛЕЙБУС, АВТОМОБІЛЬ ТА АВТОБУС – ПОЗАДУ);
– НЕ ДОЗВОЛЯТИ ДІТЯМ САМОСТІЙНО КОРИСТУВАТИСЯ ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ;
– НЕ ДОПУСКАТИ ІГОР ДІТЕЙ НА ПРОЇЖДЖІЙ ЧАСТИНІ ДОРОГИ;
– НЕ ДОЗВОЛЯТИ ДІТЯМ ГРАТИ З М'ЯЧЕМ, КАТАТИСЯ НЕ ВЕЛОСИПЕДІ, КОВЗАНАХ, РОЛИКАХ, ЛИЖАХ, САНЧАТАХ НА ПРОЇЖДЖІЙ ЧАСТИНІ ДОРОГИ ТА ПОБЛИЗУ ВІД НЕЇ.
ТЕЛЕФОН ВИКЛИКУ ПОЛІЦІЇ – «102».

                                     Як організувати безпечну прогулянку на природі

                                                                      Пам'ятка для батьків

  • Детально продумайте маршрут прогулянки.

  • Дізнайтеся, які отруйні рослини поширені у вашому регіоні та в тій місцевості, куди збираєтеся йти.

  • Подбайте про достатній запас питної води. Її кількість має перевищувати норму можливого
    споживання. Зважайте на тривалість запланованої прогулянки.

  • Візьміть із собою аптечку. Мінімальний її склад: бинт, стерильні серветки, пластир бактерицидний, перикис водню, 5 %-вий спиртовий розчин йоду,
    1%-вий розчин брильянтового зеленого, активоване вугілля, знеболювальні ліки (парацетамол, ібупрофен тощо), протиалергійні засоби (діазолін тощо), охолоджувальний пакет, ножищ.

  • Подбайте, щоб одяг дитини для прогулянки захищав ЇЇ від контакту з отруйними рослинами - кофтинка має бути з довгими рукавами, штанці - із цупкої тканини тощо

  • Ознайомте дитину з основними правилами поведінки:

-        не відходити далеко від дорослих;

-        не збирати й не куштувати ягоди та гриби;

-        не торкатися та не зривати квітів і трав.

bottom of page